ИСКЛУЧЕНИ NFT КАПКИ

БЛОКЧЕЈН: БРОЈ НА КОЛЕКЦИЈА НА Ethereum: 9920 БРОЈ НА ОСОБИНИ:...

blockchain

ethereum Ethereum

Twitter

БРОЈ НА КАРАНИЦИ: Многу ЈАВНА ПРОДАЖНА ЦЕНА: Тајна!...

blockchain

ethereum Ethereum

Twitter

БЛОКЧЕЈН: СОЛАНА Компанија: Надреално општество Твитер...

blockchain

СОЛАНА

Twitter

БЛОКЧЕЈН: СОЛАНА Компанија: Solana Monkey Holidays:...

blockchain

СОЛАНА

Twitter

Моментално ковање и претстојни падови на NFT!

Број 1 NFT календар

БЛОКЧЕЈН: БРОЈ НА КОЛЕКЦИЈА НА Ethereum: 9920 БРОЈ НА ОСОБИНИ: 6 ДАТУМ НА ЈАВНА ПРОДАЖБА: 28/01/2023 Линкови на проектот: веб-страница Twitter Marketplace...

blockchain

ethereum Ethereum

Twitter

БРОЈ ОДЛИКИ: Многу ЈАВНА ПРОДАЖНА ЦЕНА: Тајна! ДАТУМ НА ЈАВНА ПРОДАЖБА: 23/03/2023 Линкови на проектот: Твитер Дискорд веб-страница

blockchain

ethereum Ethereum

Twitter

БРОЈ НА СОБИРКИ: 10,000 БРОЈ НА ОСОБИНИ: 400+ | Рачно нацртано | 3D Rendered ЈАВНА ПРОДАЖНА ЦЕНА 0.2 ETHPRE-ПРОДАЖБА...

blockchain

ethereum Ethereum

Twitter

БЛОКЧЕЈН: БРОЈ НА КОЛЕКЦИЈА НА полигон: 919 БРОЈ НА КАРАКТИНИ: 3 ЈАВНА ПРОДАЖНА ЦЕНА: од 99 УСД ЦЕНА ПРЕТПРОДАЖБА:...

blockchain

Полигон Полигон

Twitter

БЛОКЧЕЈН: СОЛАНА Компанија: Надреално општество на Твитер Веб-страница Раздор

blockchain

СОЛАНА

Twitter

BLOCKCHAIN: ETHEREUM Компанија: Mindblowon Studio Twitter

blockchain

ЕТЕРИУМ

Twitter

BLOCKCHAIN: ETHEREUM Компанија: Angry Pitbull Club Twitter Website Discord

blockchain

ЕТЕРИУМ

Twitter

BLOCKCHAIN: ETHEREUM Компанија: CryptoCunts Club Твитер веб-страница

blockchain

ЕТЕРИУМ

Twitter

BLOCKCHAIN: ETHEREUM Компанија: Rock Pals NFT Twitter Website Discord

blockchain

ЕТЕРИУМ

Twitter

BLOCKCHAIN: ETHEREUM Компанија: Originals DAO Twitter Website

blockchain

ЕТЕРИУМ

Twitter

БЛОКЧЕЈН: ETHEREUM Компанија: Бесмислените гулаби од Шил Сити Твитер веб-страница Discord

blockchain

ЕТЕРИУМ

Twitter

BLOCKCHAIN: SOLANA Компанија: Solana Monkey Празници: Божиќ Твитер веб-страница Discord

blockchain

СОЛАНА

Twitter

БЛОКЧЕЈН: СОЛАНА Компанија: Мета Ваифус Твитер веб-страница Дискорд

blockchain

СОЛАНА

Twitter

Најнови блогови на календарот NFT

NFT се најжешката нова можност за инвестирање, а нашите написи ќе ве информираат за сите најнови вести и информации. Од совети за почетници до експертска анализа, ние ќе ви помогнеме да го разберете овој комплексен и возбудлив пазар. Со нашите редовни ажурирања, можете да бидете сигурни дека секогаш сте понапред од кривата кога станува збор за NFT.

Водич за почетници за правните ризици и прашања околу NFTs
nft-101

Водич за почетници за правните ризици и прашања околу NFTs

Незаменливите токени (NFT) стануваат доста барани и многу луѓе инвестираат во нив. NFT нудат високи приноси и прават…
Прочитај повеќе
Како да креирате NFT: Водич за лесно креирање NFT
nft-101

Како да креирате NFT: Водич за лесно креирање NFT

Можеби сте слушнале за незаменливи токени кои купуваат и продаваат по високи цени, но дали некогаш сте размислувале за создавање…
Прочитај повеќе
NFT инвестиции: водич за почетници за ризиците и приносите на NFT
nft-101

NFT инвестиции: водич за почетници за ризиците и приносите на NFT

Едно лице може да најде различни дигитални средства што претставуваат незаменливи токени (NFT). Лицето може да купува или продава предмети од реалниот свет со…
Прочитај повеќе

NFT Droppers

Што се однесува до веб-локациите за списоци на NFT, ние сме веројатно најголемите.

За да го поддржиме мејнстрим усвојувањето на NFT, даваме информации за нови NFT колекции достапни за секого.

Дознајте за NFT уметност, Колекции на NFT, па дури и неколку бесплатни блокчејн игри кои ви овозможуваат да заработувате бесплатни крипто истовремено! Без разлика што сакате - инвестирање во NFT, создавање NFT или едноставно собирање, NFT Droppers е првото место каде што треба да се обратите за сите новости што ви се потребни за NFT!

Движењето NFT има за цел да го направи универзумот на дигитални колекционерски предмети и нивното собирање достапно, разбирливо и достапно за сите негови обожаватели и колекционери.

NFT календар

01

Календар на ковање НФТ

Нашата платформа ќе ви даде подобро разбирање на нашиот NFT календар.

02

Што е NFT Droppers?

NFT Droppers е совршен начин да ги следите претстојните NFT ковачници. Со овој календар, можете да следите NFT во реално време. Многу посетители го користат календарот NFT за да дознаат за NFT што е можно порано. NFT им овозможува на корисниците да ги водат своите ковачници во раните фази на проектот, во зависност од проектот. NFT може да се добие најевтино на овој начин и потоа може да се тргува за профит. Ова го прави вредно да се купи NFT рано.

Како да го користите

Календарот NFT нуди многу повеќе функционалност од обичниот календар. Датумот може да се комбинира со други филтри, како што се блокчејн, категориите NFT или директни пребарувања. Најдобро е прво да наведете опсег на датуми. Важно е дека може да се внесат повеќе денови во исто време, наместо само поединечни датуми. За да го намалите изборот, можеби ќе треба да поставите друг филтер врз основа на тоа колку е широк опсегот на датуми. Една опција е да изберете категорија на блокчејн или NFT. Директно користејќи ја функцијата за пребарување, можете да најдете и одреден проект. Кога истражувате NFT понатаму во вашето истражување, можете да ги погледнете нашите Top NFT листи за да одредите која е соодветна за вас. Покрај тоа, оваа страница им овозможува на корисниците да коментираат за различни NFT проекти и да ги оценуваат.

Прашања и одговори од календарот на NFT Minting

Еве некои од најчестите прашања за NFT календар. Следниве прашања и одговори ќе послужат како основна база на знаење во врска со операциите на NFT Calendar.

NFT капки

Каде можам да ги најдам претстојните NFT?

Бројот на лансирање на NFT се зголемува секој ден. За да ги видите сите нови проекти на NFT, посетете ги нашите Топ претстојни NFT.

Содржината на нашите NFT календари

Постојат неколку категории во кои може да се категоризираат содржините на NFT Calendar.

На прво место, постои опција за сортирање на проектите NFT врз основа на блокчејнот што се користи.

Нашиот NFT календар ги разгледува многуте блокчејн технологии.

Најдобрите блокчејнови на календарот NFT се:

За разликување на содржината може да се користат и категориите на проектите во рамките на NFT Calendar. Овие категории вклучуваат:

  • giveaway
  • Ажурирање
  • Капка
  • Порибување / Земјоделство
NFT Drop Calendar
NFT Droppers

Што го прави добар NFT?

НФТ проектите со здрава заедница ќе бидат успешни. Во повеќето случаи, проектите кои имаат најголем ангажман ќе бидат најуспешни. NFT не е само поседување на уметничко дело, туку и да се биде дел од заедница, каде што културата е култивирана, а културата ја поттикнува продажбата.

Како можам да добијам нови NFT?

За да купите NFT, ќе треба да воспоставите дигитален паричник за складирање на вашата криптовалута. 

Примерите вклучуваат Gemini, Metamask, Binance и Coinbase, кои можете да ги поврзете на пазарот каде што планирате да купите NFT.

NFT Calendar Discord Bot

За да бидеме во тек со променливите времиња, ние постојано се развиваме. Затоа, планираме да развиеме бот Discord кој автоматски ги известува корисниците за претстојните NFT. Досега, секој NFT проект што ни е доставен, вклучува врска Discord. Како што поминува времето, корисниците можат да се поврзат со нашиот Discord сервер за да ги добиваат најновите ажурирања за претстојните NFT проекти. Сфатете го тоа како еден вид NFT календар на нашиот Discord сервер. Штом Discord Bot ќе биде завршен, ќе бидете известени.

Најчесто поставувани прашања

Со помош на NFT календар, ќе можете да дознаете кои се најдобрите претстојни NFT. Веб-страницата NFT droppers ви овозможува да останете информирани за сите претстојни проекти, а исто така да ги разберете нивните цени, прегледи, датуми на лансирање и други основни детали поврзани со секој проект. Не пропуштајте ги најдобрите падови со тоа што секогаш ќе бидете подготвени да ги оцените и ќе се осигурате дека нема да пропуштите!
Нашиот NFT календар не само што ќе ве предупреди кога ќе се појават мега падовите на NFT, туку исто така ќе ви помогне да ја процените профитабилноста на NFT што сте ги поставиле. Ќе имате корист од најточните и детални прегледи што ги даваат нашите експерти за секој проект и неговите креатори, што ќе ви овозможи да го направите најинформираниот избор при изборот на најпрофитабилниот и најсигурниот NFT за вашето портфолио.
Водичот NFT користи сигурен метод за собирање податоци од блокчејн за да ги стекне најновите статистики за NFT трансакциите и пазарните податоци, кои потоа се претвораат во читлив формат.
Сите NFT проекти низ мрежата се предмет на строг процес на вклучување инициран од NFT Guide. Обезбедувањето точни и веродостојни податоци и статистика е од суштинско значење за да се обезбеди дека податоците и статистиките на NFT Guide ги рефлектираат вистинските трендови на пазарот NFT и им помагаат на луѓето да најдат легитимни средства на проектот.
Постојат многу начини да се добие претстојниот NFT, а чекањето или добивањето NFT од подароци се двете опции. За да останете на врвот на подароците и ковањето, препорачуваме да ги следите NFT на Discord и Twitter и да ја проверите нивната веб-страница за сите податоци.
Критериумите за NFT варираат според фактори како што се реткост, корисност и опипливост. Целта на оваа студија беше да се процени статистиката на социјалните медиуми за да се филтрира низ огромниот пазар бидејќи открива повратни информации и очекувања кои се најдиректни, овозможувајќи ни да го прочистиме нашиот пат низ огромниот пазар. За да гарантираат дека барателите на NFT секогаш можат да го следат ритамот во живо на проектот, нашите експерти за социјални медиуми нудат длабока, точна и детална статистика на социјалните медиуми.
Нема гаранции во тргувањето и на пазарот, а не се нудат финансиски гаранции. Секоја инвестиција има потенцијал да успее или да пропадне. Покрај обезбедувањето на најпотребните информации за евалуација, нашиот тим се стреми да го подобри пазарното опкружување преку обезбедување информации на пристапен начин за секој да може да носи образовани инвестициски одлуки.
NFT е најновиот тренд во блокчејн технологијата. NFT е сличен на поседување уметничко дело, а дигитален предмет со емоционална вредност веројатно ќе одговара на вашата личност и интереси. Сепак, инвеститорите може да имаат корист и од удвојувањето, тројното, па дури и зголемувањето на цената на NFT на долг рок. Купувањето NFT и неговото препродавање може да биде значителен финансиски успех. Оттука, вистинскиот NFT за вас зависи од вашите цели и што планирате да направите со него.

Не пропуштајте капка NFT!
Претплатете се на нашиот билтен денес

Избрана На